Logg inn

Logg inn til din konto

Brukernavn *
Passord *
Husk meg

Amcarbilens vinterdag

Skrevet av Unn Kristin Laberg . i kategorien Nyheter

uscarclublogo

Amcarbiler fra regionen gjester US Car Club Evenes på lørdag i forbindelse med Amcarbilens Vinterdag og klubbens 25-årsjubileum.

Det blir bilutstilling i og utenfor klubbhuset Surstoffen, og guidet omvisning rundt dollarglisene. 7 biler fra 1957 til 1976 står utstilt i verkstedhallen. US Car Club Evenes har høstet flere premier for bilene sine. US Car Club Evenes feirer 25-årsjubileum.

Klubbhuset har sitt navn fra tiden som surstoff-fabrikk men ble opprinnelig bygd som verksted for lokomotivene i forbindelse med gruvedrift i Bogen på begynnelsen av 1900-tallet fram til 2. verdenskrig.

Det blir kafé med kaffe, vafler og kaker. Åpent fra kl. 12 til 15.

Se bilder og les mer i Harstad Tidende.