Gratis tomt? Gode naboer? Ja takk!

Skriv ut
PDF

Utsikt tomter i Bogen. Foto: Polarvegg AS

Evenes kommune tilbyr gratis byggeklare tomter til de som etablerer seg i Evenes for føste gang. På kjøpet får du GodNabo-garanti.

Det en må betale selv er offentlige gebyrer (tinglysing, dokumentavgift) samt tilknytning til vann og avløp. Dette gjør vi for at vi ønsker å dele "Midt i Opplevelsen" med enda flere enn vi som er så heldige å bo her. Tomten tildeler vi i løpet av 5 minutter, er ikke kaffen klar går det ytterligere 2 minutter.

Om en kan velge mellom sjøtomt eller litt oppi med utsikt? Selvsagt. Slike kvaliteter og andre verdier er nok avgjørende for om en velger seg tomt i Evenesmark, Bogen eller Liland. Ønsker du å vite mer, stikk innom Rådhuset for en kaffeprat, med eller uten tomtekontrakt.

Ønsker du til å begynne med å holde kaffen selv og studere i ro og mak kan du laste ned kart her og se våre reguleringsplaner her.

Les mer om Evenes i tilflytterportalen "Hit til Oss". Her presenterer vi oss bl.a. med følgende kvaliteter: en kommune med et trygt og godt oppvekstmiljø, med lav arbeidsledighet, landlige omgivelser og spennende opplevelser. 

Evenes har samarbeid med selskap som bygger ferdige boliger for salg i kommunen. I disse tilfellene overfører vi tomten gratis til deg så snart kjøpekontrakt foreligger. Også disse profilerer tomter i Evenes:

Martehus, byggeklare tomter på Liland.

Polarvegg:

Utsikt fra våre tomter på Liland
Utsikt fra våre tomter i Bogen.

 

Søk i nettstedet

Vi bare spør

Bør skolestrukturen i Evenes endres?
 

Dagens tips

.. Evenes har egen turistportal.

Besøk oss på


twitter

5 kommuner - 1 portal

Til nettstedet

Ledige stillinger

ledig stilling2

Evenes kommune, Postboks 43, 8539 Bogen i Ofoten | Telefon: 76 98 15 00 | Telefaks: 76 98 15 10
Besøksadresse: Bergvikveien 11, 8533 Bogen i Ofoten | E-post: postmottak@evenes.kommune.no | Org.nr.: 940 642 140
Ansvarlig redaktør: Rådmann Steinar Sørensen. Feil og mangler meldes >>her.
Prosjekt LoveIT Utviklet i Joomla! 1.5 Levert av JooCom AS, Drammen